444 63 08 BİZ SİZİ ARAYALIM

Bu caddede Alyans İnşaat kalitesi var!

YAPI

Cadde Alyans projesinin tasarım hesaplarında, ülkemizde yürürlükte olan Türk Standartları ve 2007 Türk Deprem Yönetmeliği’ne uyulmasının yanı sıra, arazinin yeraltı tomografisi çıkartılıp, temel sistemi oluşturulmuş, taşıyıcı sistem olarak deprem açısından güvenli bir yapı sistemi olan konvansiyonel endüstriyel kalıp sistemi seçilmiştir. Betonarme taşıyıcı sistemin beton ve demir kalitesi ortalama standartların üzerinde olacaktır (BS 35 sınıfı beton, ST III donatı çeliği). Blokların cephesine ısı yalıtım, mantolama-kompozit yapılacaktır. Doğramaların açılan kanatları; çift hareketli, izolasyonlu PVC’den yapılmış olup, iklim kontrollü çift cam olacak ve binanın bazı cephelerinin bir kısmında alüminyum giydirme cephe kullanılacaktır.
Bloklarda merkezi ısıtma sistemi kullanılacak, “pay ölçer” ile bireysel kullanım olanağı sağlanacaktır. Dairelerde dekoratif radyatörler kullanılacaktır. Dairelerde merkezi ısıtma sistemi ile sürekli sıcak su sağlanacaktır. Kullanılan sıcak su “pay ölçer” ile daire bazında ölçülebilecektir.
Bloklarda yük taşımaya da elverişli, geniş hacimli, yüksek hızlı, deprem sensörlü, havalandırmalı ve Intercom sistemli asansörler tesis edilecektir. Ayrıca gereken bloklarda özel basınçlandırmalı yangın asansörleri tesis edilecektir.
Her dairede akıllı ev teknolojisi için altyapı sistemleri hazırlanmış olacaktır. Akıllı ev teknolojisi ile iklimlendirme, güvenlik, acil durumlar ve ev yönetimi senaryoları oluşturulabilecektir.
Merkezi jeneratör üniteleri ile ortak alanlarda, asansörlerde ve kapalı otoparklarda yedek enerji sağlanacaktır. Sistem, elektrik kesintisi olduğunda otomatik olarak devreye girecektir. Ayrıca ortak alanlar hareket dedektörü kontrolü ile aydınlatılacaktır. Elektrik priz ve lamba anahtarları VİKO marka Karre tipi veya muadili olacaktır. Birden fazla olanlar tek çerçevede toplanacaktır. Dairelerde kaçak akım rölesi olacaktır.
Dairelerde salonlara, split klima altyapısı için drenaj ve bakır borulama sistemi yapılacaktır. Dış ve iç üniteler konulmayacak ancak elektrik tesisatında gerekli tedbirler alınacaktır. İç ve dış üniteler arasındaki bakır boru ve sinyal kabloları, kauçuk izolasyon malzemesi ile kaplanacaktır.

GENEL ÖZELLİKLER

Telefon hatları, daire içinden, bina giriş kapısı ile renkli görüntülü Intercom bağlantısı, güvenlik merkezi kontrolünde sesli görüşme imkanı. Merkezi anten sistemi sayesinde, normal yayın yapan TV kanalları doğrudan Digitürk yayınları uydu alıcısı ve abonelik desteğiyle, uydu yayınları ise yine alıcı desteği ile izlenebilecektir. Kablolu TV altyapısı, dairelerde, antrede bulunacak dağıtıcı cihaza(splitter) kadar çekilecektir. Odalardaki TV hatları, antredeki bu dağıtıcı cihaz üzerinden, kolaylıkla kablolu TV hattına dönüştürülebilecek, abonelik desteğiyle yayınlar izlenebilecektir. Yangın ve kapı hırsız alarm sistemi mevcuttur. Daire içinde salon ve odalara veri hattı çekilerek internet altyapısı sağlanacak, kablosuz internet kullanımına uygun tesisat yapılacaktır.
Dairelerin güvenliği için, otomasyon merkezine bağlı olarak çalışan, yangın algılama dedektörü olacaktır. Daire içinden, bina giriş kapısı ile renkli görüntülü Intercom bağlantısı, otopark girişinde de “otomatik giriş kontrol sistemi” bulunacaktır.
Yangın yönetmeliğine uygun olarak, dairelerde, ortak alanlarda ve otoparklarda yangın söndürme (sprinkler) sistemi, kat hollerinde ise yangın söndürme hortumları ve tüplerin yer aldığı yangın dolapları olacaktır.
Toplu yapı yönetimi, kapalı otoparkta her bağımsız bölüm için araç park edecek şekilde düzenlemeyi ve kullanım esaslarını, aldığı kararlar çerçevesinde belirleyecektir.
Konseptin bir parçası olarak değerlendirilen bahçe ve teraslarda peyzaj, tasarım çalışmaları neticesinde imal edilecektir. Açık havuz, göletler ve yürüyüş alanları konsept çerçevesinde tasarlanmıştır. Araç ve yaya yollarının altyapıları, kanalizasyon, drenaj sistemleri ve bahçe-teras izolasyonları yapılmaktadır.

İÇ MEKANLAR

Çelik gövdeli, cam kaplamalı çelik kapı.
İpek mat lake kapı ve pervazlar.
Antre ve koridorlar: Saten su bazlı boya. Odalar: Saten su bazlı boya. Mutfak: Tezgah arası akrilik veya seramik, diğer duvarlar saten su bazlı boya. Banyo: 1. sınıf granit desenli seramik. Tuvalet: 1. sınıf granit desenli seramik.
Antre ve koridorlar: Alçı sıva + plastik boya. Odalar: Alçı sıva + plastik boya. Mutfak: Alçı sıva + plastik boya. Banyo ve tuvaletler: Alçı asma tavan üzeri alçı sıva + plastik boya. (Alçı asma tavan olan yerlerde spot ile aydınlatma sağlanacaktır.)
Banyo dolabı: Hilton tipi lavabo dolabı ahşap kaplamalı veya akrilik olarak yapılacaktır. Gövdeler kapaklara uyumlu MDF lam olarak dizayn edilecektir. Vitrifiye VİTRA veya muadili bir marka. Armatürler ARTEMA veya muadili bir marka.
Akrilik kapaklı hazır mutfak olacaktır. Mutfak Cihazları: FRANKE, Hotpoint ARISTON veya muadili marka ocak. FRANKE, Hotpoint ARISTON veya muadili marka fırın. FRANKE, Hotpoint ARISTON veya muadili marka davlumbaz. FRANKE veya muadili marka eviye. (Tüm mutfak cihazları elektrikli olup dairelerde doğalgaz bulunmayacaktır.)
Antre ve koridorlar: 1. sınıf granit desenli seramik. Odalar: 1. sınıf laminant parke. Mutfak Banyo ve tuvaletler: 1. sınıf granit desenli seramik.